Що таке еПОХа?

Наша еПОХа

Трохи історії.  Ми з друзями брали участь у багатьох покатушках абсолютного різного формату. З кожної з них виносили для себе те, що сподобалось найбільше, а що вважали зайвим. У нас існувала потреба в регулярних велопокатеньках, а нічого подібного в Дарницькому районі не було. Тому, у березні 2014-го року ми вирішили створити свою унікальну велопокатушку, яка увібрала б в себе найцінніше, на нашу думку. Таким чином була проведена перша велопрогулянка, яка тоді ще не мала власної назви. Оскільки все пройшло саме так, як ми планували, то було бажання повторити це знову. Вже при підготовці до другого івенту ми придумали унікальну назву та сформували основні тези для опису покатушки. З кожним разом відточувалось чітке розуміння формату наших велопрогулянок. Звісно, що без підтримки учасників у нас би нічого не вийшло і все скінчилося б одним чи двома виїздами. Зараз, за чотири роки, ми разом провели вже близько 150 (!) велопокатух, і це лише по середам, а ще ж були покатушки вихідного дня (ПВД), велопоходи за місто, та ще ціла купа спільних велосипедних івентів.

Що стосується конкретно велопокатушки Наша еПОХа, то опишу її трохи детальніше:

 1. Назва: Наша «еПОХа», або просто «еПОХа», офіційна розшифровка — Енергійні Позняківські Осокорківські Харківські Активісти, власне придумано на основі того, що більшість велосипедистів Києва знає Дарницький район як ПОХ (позняки-осокорки-харківський).
 2. Дата народження: 26.03.2014
 3. Формат та особливості:
  • Регулярність. Старт завжди о 20:00 в середу від фонтану «Груша» в парку Позняки.
  • Зручність. Ми фінішуємо завжди на Позняках, недалеко від старту, близько 0:00, тобто учасникам не треба переживати, що фініш буде у невідомому для них місці.
  • Доступний темп. Тримати швидкість 20-23км/год може фактично будь-яка людина віком від 10 до 70 років, яка їздить велосипедом більше десяти разів на рік.
  • Доступна відстань. 20-60км проїхати під силу кожному, хоча, буває, що доводиться допомагати новачкам.
  • Безпечність. Ми їздимо організованою колоною по двоє, без суттєвих розривів, завдяки маршалам, що використовують рації для оперативного зв’язку.
  • Маршрут. Щоразу ми їдемо новим унікальним маршрутом, за два роки ми фактично лише кілька разів повторили маршрут. Це важливо, бо якщо часто повторюватись – покатушка швидко набридне.
  • Природа. Ми любимо наше місто, але природу любимо більше, тому ми катаємось переважно лісами, полями, до річок, до озер, грунтами, пісками.
  • Матрас. Ми влаштовуємо відпочинок на середині маршруту, такий вибір зумовлений бажанням посидіти на природі біля багаття подалі від міста, як би сильно ми його не любили.
  • Закупівля. У нас завжди перед матрасом є можливість купити в магазині якісь сосиски, кефір чи інші харчі для відпочинку біля багаття.
  • Спілкування. Ми активно знайомимось з новими учасниками на матрасі та розповідаємо про себе. Можемо влаштовувати конкурси та забави.
  • Весело та здорово. На матрасі ми завжди веселимось, але ми проти спиртних напоїв та паління, абсолютна більшість учасників покатушки за здоровий образ життя.
  • Масовість. В середині сезону на покатушку приїздить 40-50 учасників. Наш рекорд – 75учасників (восени 2015).
  • Відкритість. Ми приймаємо до себе будь-кого, хто бажає катати з нами, якщо він погоджується з правилами проведення покатушки.
  • Доступність. Наша покатушка некомерційна, за участь у ній не потрібно платити ні копійки. Але можете пригостити інших смаколиками власного виробництва.

 

Навіщо ми цим займаємося?

Отже після всього вище сказаного, здається, відповідь буде цілком очевидною – бо нам це подобається.

 

Чому нас це надихає?

Найбільше нас надихають три речі: позитивні відгуки, поява нових учасників покатушки, веселі матрасні посиденьки.

 

Чому киянам варто приєднатися до вашого руху?

У нас же круто, весело, здорово! У нас же одні плюси.

То чому Ви ще й досі не катаєте з нами??? 😉

 

Коли найближча покатуха?